ראש השנה 2023: היינות, המשקאות ומארזי החג המומלצים שאתם חייבים להכיר

ראש השנה 2023:צוות דתילישס בודק וממליץ (צילום נטי לוי)

ראש השנה כבר כאן. ואין כמו יין טוב או מארז חגיגי כדי לעשות את החג הזה הרבה יותר שמח וטעים. צוות דתילישס עמל ואסף לכם לרשימה את הטובים והמומלצים ביותר. יינות ישראלים מעולים, משקאות משמחים, ומארזי חג מגניבים לשמחת חג אמיתית. לחיים חברים, וחג שמח וטעים.

>> קראו גם: ראש השנה 2023: עוגות הדבש הכשרות המומלצות והשוות

יקב הרי גליל משיק את סדרת סתיו ומציג בציר חדש

לכבוד ראש השנה, יקב הרי גליל מציג את היינות המומלצים לשולחן החג, להרמת ה"לחיים" המושלמת ולפתיחת השנה בכוס היין האיכותית ביותר.

ראשית, לקראת ראש השנה, יקב הרי גליל משיק את סדרת סתיו – סדרה של יינות אדומים, גליליים ואיכותיים שמתאימים בול לעונת הסתיו ולשולחנות החג. צמחי הבר במקומיים של עונת הסתיו הגדלים בכרמי היקב מעטרים את התווית ומהווים חלק מהטבע הגלילי אותו היקב פועל לשמר, יינות הסדרה מופקים מענבים הגדלים בכרמי הגליל העליון.

בסדרה קיימים שני יינות אדומים:

סתיו אדום 2022 – היין מורכב מ-45% מרלו, 35% קברנה סוביניון ו-20% סירה. ליין צבע אדום בוהק, הוא צעיר, פירותי עם ניחוחות של פירות אדומים, קסיס, אוכמניות וסיומת ארוכה וקטיפתית.

סתיו פטי ורדו 2022 – היין מורכב מ-100% פטי ורדו, ליין צבע סגול עמוק בוהק עם ניחוחות של פירות יער כהים,

פטל ודובדבנים לצד ארומה של וניל, קפה ועץ אלון צרפתי. יינות סדרת סתיו תססו 7 ימים במכלי נירוסטה והתיישנו בחביות עץ אלון במשך ארבעה חודשים.

בימים אלה, הושקו יינות מסדרת הכרם היחידני בבציר חדש:

כרם הצוק סירה 2020 – היין מורכב מ-100% סירה, היין בעל צבע סגול עמוק בצבע יי בעל ארומות עשירות של פטל שחור, שזיף סגול, תותי עץ וריבת אוכמניות עם רמזים לקקאו רגבי אדמה. היין בעל מרקם מלטף, גוף מלא וסיומת וארוכה.

כרם הצוק מרלו 2020היין מורכב מ-100% מרלו, ליין צבע אדום עמוק עם ניחוחות של פרי יער בשל, רגבי אדמה, עשבי תיבול, וניל ועץ אלון, בעל גוף מלא עם מרקם קטיפתי וסיומת ארוכה.

כרם הצוק ניטע ב-2013 ומצוי בגובה של 670 מטר מעל פני הים על גבול לבנון, סמוך לקיבוץ מנרה.

הכרם מניב איכויות מצוינות לאורך השנים וזוכה לגידול בפרוטוקול בר קיימא.

כרם משגב עם 2020-  היין אדום אטום בצבע, בעל ניחוחות מתובלים של פירות יער, קסיס, פלפל שחור, אדמה, ועץ אלון בעל מרקם מעל וסיומת ארוכה ומענגת.          

יין משגב עם מיוצר מענבי קברנה סוביניון וקברנה פרנק שגודלו בכרם משגב-עם, הכרם הצפוני ביותר בישראל. הכרם ניטע בשיפולי רכס רמים ומייצר איכויות יוצאות דופן. יינות הכרם היחידני התיישנו כ- 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי ובעלי פוטנציאל יישון רב.

בנוסף, יקב הרי גליל מציג בציר חדש ליין הכורמים האיכותי – הכורמים 2020.

יין עשיר עם מרקם קטיפתי המורכב מענבי פטי ורדו, קברנה סוביניון, סירה, מרלו וקברנה פרנק. היין התיישן

במשך 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי והוא בעל גוף מלא וסיומת ארוכה. יין הכורמים מורכב מהענבים המובחרים ביותר מחמשת כרמי הדגל של היקב: כרם משגב-עם, כרם האלה, כרם יפתח, כרם יראון וכרם מלכיה ומהווה מחווה למי שעומד מאחוריהם – הכורמים הפועלים מבוקר עד ליל במסירות, תשוקה למקום ואהבת האדמה. כיקב בר קיימא אשר הסביבה והמקום בו הוא פועל חשובים לו, קיימת מחויבות לאנשים, לכרמים ולאדמה אשר תשמש גם את הדורות הבאים.

גם גליל קברנה סוביניון הוא יין שישתלב בצורה מצוינת בשולחן החג, שהושק בבציר חדש 2021.

גליל קברנה סוביניון 2021 – מורכב מ-100% קברנה סוביניון. היין אלגנטי ונגיש עם ניחוחות של פירות יער בשלים ותבלינים לצד רמזים של עץ אלון טבק ורגבי אדמה, גוף מלא וסיומת ארוכה וקלאסית. היין תסס במשך  7 ימים במיכלי נירוסטה, תסיסה מלולאקטית בחביות עץ אלון והתיישן במשך כשנה בחביות עץ אלון צרפתי.

על יקב הרי גליל:

יקב הרי גליל, שנוסד בשנת 2000 סמוך לקיבוץ יראון שבגליל, חרט על דגלו לקדם את חזון הבר קיימא, במטרה ליצור כרמים בריאים יותר, תוך שמירה על הטבע הקיים בהם – ומתוך תפיסת עולם לפיה הסביבה הטבעית עוזרת לכרמים לייצר מחזור חיים טבעי ובריא לאורך זמן. בכרמים שלו, עושה היקב שימוש במגוון הטבעי כמאזן אקולוגי. בדרכו זו אין שימוש בחומרי הדברת עשבייה כלל. החי והצומח בכרמים מייצרים מעגליות טבעית המקיימת את עצמה ומייצרת סינרגיה בריאה לכרמים, שמניבה יין איכותי לנו ולדורות הבאים.

אולם תפיסת העולם המקיימת של היקב לא נעצרת בכרמים. היקב פועל רבות לקידום חזון ודרך חיים ברי־קיימא, מתוך הבנה שכארגון שחי ומתפרנס מאוצרות הטבע חשוב לפעול במלוא המודעות כדי לשמור על הסביבה חיה, בריאה וחיונית לאורך זמן.

לאתר יקב הרי גליל לחצו <<כאן>>

יקב רמת הגולן עם רוזה ומרלו מסדרת ירדן

ירדן מרלו 2020 מציג מאפיינים ארומטיים של פירות אדומים ושחורים בשלים, עם רמזים לאדמה, תה שחור, קליפת תפוז ושוקולד. זהו מרלו קלאסי בעל גוף מלא, עשיר ומלא טעם.

בעוד שירדן מרלו 2020 מהנה לשתייה כעת, הוא ימשיך להתפתח ולהשתפר בבקבוק במהלך השנים הקרובות ובתנאי אחסון נאותים יישאר במצב מצוין כעשור ויותר משנת הבציר.

יין ואוכל

זהו יין שמחמיא למנות אוכל רבות ואנו אוהבים להגיש אותו לצד קדירה עשירה של טלה, בשר עגל חופש ברוטב פיקאטה (לימון וצלפים) או מבחר ירקות צלויים על הגריל.  

ירדן רוזה 2022 מיוצר כולו מזן ענבי טינטה קאו הגדל בכרם גשור בדרום רמת הגולן. מצאנו שטינטה קאו הוא זן מתאים במיוחד ליצירת יין רוזה נפלא. הענבים שנבצרו בבציר ידני, וסחיטה של אשכולות שלמים העניקו ליין צבע ורוד מעודן וארומות רעננות.

יין ואוכל

אנחנו אוהבים להגיש את היין לצד דג פורל עם חמאה ושום, עוף צלוי במחבת ברזל ברוטב פטל, או גבינת ברי אפויה.

על ייחודיות שנת בציר 2022

בציר 2022 החגיגי סימן את הבציר ה-40 של יקב רמת הגולן והראשון מאז שנת 2019 שלא תחת מגבלות הקורונה. חודש מארס הגשום הבטיח את תחילת הצימוח האביבי עם פרופיל מים הרצוי בקרקעות הגעשיות היפות של רמת הגולן.

הכרמים, בעלי שורשים עמוקים, לא הושפעו לרעה יותר מדי מגל חום היסטורי שהיכה בסוף אוגוסט. חסינות ועמידות הגפנים ההולכת וגדלה, והרזולוציה בכרם, כפי שאפשר לראות בגודל החלקות ההולך וקטן, מובילים לעליה מתמדת באיכות היין. 11 השבועות של בציר 2022 שהיה קצר יחסית, הניב איכות פרי מעולה ויבול הגבוה ב 4%- מהממוצע, מה שיצר עוד בציר יוצא מן הכלל ברמת הגולן.

על איזור הגידול של יקב רמת הגולן

הגליל הוא אזור הגידול הצפוני ביותר בישראל ונחשב הטוב ביותר לגידול ענבי יין. בתוך אזור גידול זה, רמת הגולן היא החלק בו הטמפרטורות הן הקרירות ביותר והענבים באיכות הגבוהה ביותר. הכרמים על רמה וולקנית זו גדלים מ- 400 מטר ועד 1,200 מטר מעל פני הים והגבוהים שבהם פוגשים שלג בחורף. יקב רמת הגולן ממוקם בעיר קצרין אשר במרכז הגולן.

לאתר יקב רמת הגולן לחצו <<כאן>>

יקב בן חיים עם קברנה סובניון מסדרת TRADITION

קב בן-חיים הוא יקב בוטיק משפחתי, בין הוותיקים בישראל ששורשיו החלו כבר במאה הקודמת ביבשת אירופה. משפחת בן -חיים הינה נצר למשפחות של חבתנים, ייננים וסוחרי יין. שיטת הפקת היינות ביקב מתבססת על שיטת העולם הישן, הקפדה על סוגי חביות ויישון על פי מסורת משפחתית בת עשרות שנים.

לראש השנה בחרנו השנה את הקברנה סוביניון מבציר 2019 הסדרה המסורתית TRADITION. היין התיישן 20 חודשים בחביות עץ אלון מובחרות. הזנים המרכיבים את הבקבוק: 90% קברנה סוביניון ו5% מרלו 5% פטיט סירה.
כשרות היין: בד"צ בית יוסף, בד"צ מחזיקי הדת ורבנות המקומית רמת השרון.


היקב שוכן במרכז הארץ, בנווה ימין אך מגדל את הענבים בכרמיו הנטועים בגליל העליון, 
בהר מירון.
מידי שישי יינן היקב מארח  בחצר יין  ברעננה  מבקרים ומקבל את פניהם להסברת יין, טעימות ומוזיקה חיה על הסקסופון ובנוסף, החל משעות הצהריים מתקיימת  קבלת שבת  שמחה עם המון יין, גבינות, לחמים ועוד מכל טוב.כל ביקור בחצר היין דורש תאום מראש בטל. 03-534-6748 או בתאום הגעה באתר האינטרנט .

יקב נטופה עם תל קאסר לבן ולאטור אדום

יקב נטופה הוקם בשנת 2006 מתוך תשוקה גדולה ליין, לאהבת הארץ, ליצירה ולעבודת האדמה. ביקב מציעים יינות איכות אלגנטיים, המתאפיינים בגוף מעודן, ניחוחות וטעמים מורכבים. כרמי היקב, שוכנים למרגלות הר תבור בליבו של הגליל התחתון ובהם מגוון זני ענבים: סירה, מורבדרה, גרנאש, טמפרניו, טוריגה נסיונל, שאנין בלאן ורוסאן. אמונים על מלאכת המחשבת והיצירה הם היינן פייר מיודובניק שבאמתחתו שנים רבות של ייצור יין בצרפת, ספרד ופורטוגל וויצחק תור, אשר חי ונושם את הכרמים ואת ארץ ישראל מזה שנים רבות.

לכבוד ראש השנה מציעים ביקב נטופה את יין תל קאסר מבציר 2020 ואת יין לאטור אדום מבציר 2021.

לאטור אדום

תיאור היין: ממסך אלגנטי של סירה ומורבדרה שמופק מחלקות בעלות פוטנציאל האיכות הגבוה ביותר ולאחר בצירים במועדים מותאמים. הסירה עם מאפייני הפירות האדומים והסיגליות ולצידו המורבדרה עם מעטפת אדמתית עדינה, המשיכו להתפתח במשך 13 חודשים בחביות אלון צרפתי ויצרו יין עשיר, מאוזן ואצילי.

זני ענבים ואחוזים: סירה 70% מורבדרה 30%

שנת בציר: 2021

זמן יישון: 13 חודשי השתבחות בעץ אלון צרפתי

כשרות: בד"ץ העדה החרדית

תל קאסר לבן

תיאור היין: יין עמוק, בעל ארומות מודגשות של אגסים ומשמש מיובש, מלווה בתיבלון עדין שמקורו בחבית העץ.

זני ענבים ואחוזים: 100% רוסאן

שנת בציר: 2020

זמן יישון: 10 חודשי השתבחות בחביות עץ אלון צרפתי

כשרות: בד"ץ העדה החרדית

חמישישי ביקב נטופה אוכל * יין * חוויה

מנות טעימות ומלאות מחשבה שיתחברו לכוס היין או הקפה שלכם, מה שתבחרו.
בין עצי האורן בחצר האינטימית שלנו ממתינה לכם חוויית אירוח אשר נבנתה יחד עם שף יניב גור אריה.
ניתן להזמין את המנות בנוסף לאירוח הנבחר או במקומו או גם וגם.
המנות משתנות ומתחלפות בהתאם לעונה ומה שהאדמה נתנה.

לאתר יקב נטופה לחצו <<כאן>>

יינות יקב טפרברג מחדשים לכבוד החגים

לכבוד ראש השנה תשפ"ד "יקב טפרברג" מגיש מגוון יינות מכל הסגנונות וקטגוריות המחיר – שיככבו בשולחנות החג. זה בדיוק הזמן להרים כוסית לכבוד השנה החדשה – לכם נשאר רק לבחור איזה יין.

פטיט סירה לגסי 2020

הרכב זני: 100% ענבי פטיט סירה

עונת 2020: החורף שקדם לעונת  2020 היה חורף רווי משקעים עם טמפרטורות ממוצעות. עונת הגידול לוותה בטמפרטורות גבוהות במקצת מהממוצע הרב שנתי  ופוריות טובה מאוד בכרמים.

מקור הענבים: ענבי הפטיט סירה נבצרו מכרם בהרי גלבוע. משטר גידול קפדני תוך כדי חדירת אור לנוף ובמקביל דילול אשכולות אפשרה הגעה לבציר של ענבי איכות בריכוז גבוהה של טעמים וארומות.

תיאור היין: צבע היין אדום מלא ועוצמתי. האף של היין מורכב ומתאפיין בפירות שחורים ודובדבנים בשלים עם מעט קפה, טבק ועץ אלון עשיר. בפה היין מלא ועוצמתי עם טנינים רכים ומלאים. גוף היין עגול ומאוד הרמוני עם טעמים ארוכים.

הצעת הגשה: בטמפרטורה של 18 מעלות עם צלי בשר ברוטב סמיך ועשיר.

מחיר: 199 ש"ח

קברנה סוביניון אסנס 2018 


הרכב זני:
100% ענבי קברנה סוביניון.

מקור הענבים: ענבי הקברנה סוביניון נבצרו משני כרמים ייחודיים ונבחרים הגדלים בטופוגרפיה ובאקלים הררי. הכרם הראשון והעיקרי נמצא בגליל העליון בעמק קדש והכרם השני נמצא ברום הרי אפרים. כרמים אלו מתאפיינים בטופוגרפיה שונה. הכרם בעמק קדש נטוע בגובה של 450 מטר מעל גובה פני הים. הוא נטוע על גבי כנה מתונה. הכרם נהנה ממיקרו אקלים ייחודי ואופטימאלי לענבי קברנה סוביניון. הכרם בהרי אפרים נטוע בגובה מעל 650 מטר מעל פני הים, בתנאי אקלים הרריים, בעוצמת צימוח מתונה ובהבדלים משמעותיים בין טמפרטורת יום ממוצעת לטמפרטורת לילה קרירה הגורמת לאיכות ענבים ייחודית הבאה לביטוי בריכוז גבוה של טעמים וארומות.

תיאור היין: צבע היין אדום עד שחור, באף עולות ארומות עשירות של פירות יער שחורים ,נגיעות של קקאו, קפה, ומעט אדמה עם עץ אלון אלגנטי. בפה היין מאוזן, עגול עשיר מאוד ובעל מבנה מלא ועוצמתי, הטאנינים רכים ומוצקים והסיומת ארוכה וחלקה.

הצעת הגשה: בטמפרטורה של18 מעלות עם מאכלי בשר עשירים או תבשילי קדרה מבושלים על אש קטנה.

מחיר: 99 ש"ח

לאתר יקב טפברברג לחצו <<כאן>>

יקב בנימינה עם המערה 2019, המערה גפנים בוגרות 2018 והברנדי vsop החדש

יקב המערה הינו יקב בוטיק ייחודי שהוקם במערה בהר חורשן סמוך למושב בת שלמה. היקב הוא בהפעלתם של אנשי יקב בנימינה. בשנת 1892, כחלק מפעילות הבניה באזור, נחצבה נקבה בהר אשר בעבר שימשה לאיחסון יינות וברנדי. המערה מהווה מרתף ליישון ללא מערכת מלאכותית של קרור ולחות. תנאים אלו יוצרים תנאי התיישנות והתבגרות אופטימליים ליין ולברנדי של יקב המערה.

לכבוד החגים הבאים עלינו לטובה משיקים החבר'ה ביקב בנימינה 2 בקבוקי מערה ובקבוק ברנדי חדש.

המערה 2019

הרכב זנים: 65% קברנה סוביניון, 30% מרלו, 5% פטיט ורדו

אזור גידול: גליל עליון

היין בוקבק ביוני 2021 ועבר תקופת התבגרות בבקבוק למשך 10 חודשים ביקב לפני שיחרורו לחנויות.

רשמי טעימה: המערה 2019 מאופיין בארומות מרשימות של פירות אדומים, דומדמניות, אלון קלוי, וניל ונגיעה של שוקולד. היין בעל מרקם מלא וקטיפתי אשר מקנה לו פה ארוך. שתיית יין זה בעודו צעיר דורש דיקנטינג. יין זה בעל פוטנציאל התיישנות גבוה.

המערה 2019 – 289 ש"ח לצרכן. 

המערה גפנים בוגרות 2018

הרכב זנים: 100% קברנה סוביניון

אזור גידול: גליל עליון

היין הועבר למילוי בבקבוקים ביוני 2021 ולתקופת התבגרות נוספת בת שנה בבקבוק, לפני צאתו לשוק.

רשמי טעימה: ליין טעם מורכב ומאוזן והוא בעל מבנה טאניני מלא ובשל וסיומת ארוכה ואלגנטית.
הנאה מושלמת מהיין תושג לאחר חדרורו בדקנטר כשעה לפני ההגשה. תנאי אחסון אופטימאליים של היין יאפשרו לו להתפתח בבקבוק ותוך מספר שנים יפגין מורכבות נוספת ועושר טעמים מרתק.

המערה גפנים בוגרות 2018 – 599 ש"ח לצרכן.

ברנדי המערה V.S.O.P

כרמים ואזורי גידול: ענבי סוביניון בלאן ומוסקט קנלי נבצרו משתי חלקות כרם הממוקמות באזור הגליל התחתון, ברכס הגלבוע ורמת סירין.

זיקוק ויישון הזיקוק של בציר 2017 בוצע במסגרת 3 חודשים מסיום התסיסה על מנת להבטיח את הארומה והטעם. לאחר הזיקוק, הנוזל הועבר לחביות עץ אלון רפתי בנפחים שונים: Hogshead בנפח 225 ליטר ו-Butts בנפח 500 ליטר, בהן התיישבו לפרק זמן של 4 שנים במערה ליצירת מורכבות של עץ האלון.

רשמי טעימה צבע: ענבר זהוב. אף: תווי ריח חמים ומנחמים של מתיקות פאי תפוחים, פוגשים בניחוח העדין של דובדבנים אפויים ואפרסקים בשלים. חך: עגול ובעל גוף בינוני המציג מאפיינים עדינים של עץ אלון צרפתי ותבלינים. מתיקות מאוזנת לצד קפה עדין ומתובל עם קינמון ותפוחים. סיומת: בינונית-ארוכה של אגוזים מסוכרים, קרמל ורמיזה של פרי הדר וקרם וניל.

ברנדי המערה VSOP – 800 ש"ח לצרכן. 

 יקב לה פורה בלאנש עם מגוון בקבוקים חדשים

יקב לה פורה בלאנש שוכן בסמוך ליער יתיר, הכרמים ממוקמים בדרך האבות נתיב עתיק יומין החוצה את ישראל בקו פרשת המים המחלק בין ההר הגבוה למדבר יהודה בגבהים של בין 800-900 מטר לאורך רכסי הרי יהודה ושומרון.

באזור גאוגרפי זה, גדלים הענבים באדמות הגבוהות אשר נהנים מחורפים קרים ומושלגים וקיצים חמים וצחיחים כמו שנהנו הכרמים של אבות אבותינו לפני 3000 שנה, באותו המקום.

לקראת חגי תשרי משיקים ביקב מספר בקבוקים.

תלפיות רוזה 2022

יין רוזה שהופק מענבי מרלו. היין בעל ארומות של תותי בר לצד פריחה אביבית. בלגימה מורגש בו טעמים של פירות יער המאוזן בחמיצות מרעננת. מומלץ להגיש אותו צונן.

תלפיות רוזה, לה פורה בלאנש  89 ש"ח

תלפיות לבן 2022

ממסך לבן המבוסס על ענבי רוסאן (60%) וסוביניון בלאן (40%). ליין ארומות רעננים של הדרים יחד עם משמש ודבש. בלגימה מתגלים טעמים מתקתקים של דבש ואשכוליות. הוא בעל חומציות מאוזנת, עם גוף בינוני. טמפרטורת הגשה מומלצת 8מעלות .

תלפיות לבן, לה פורה בלאנש 79 ש"ח

דביר, קברנה סובניון 2021

היין עשוי מ 100% ענבי קברנה סוביניון מגפנים בוגרות שגדלו בכרם היחידני 'שְׂדֶה כָּלֵב', ברום 900 מטר. היין התיישן כ-12 חודשים בחביות עץ צרפתיות ואמריקניות, ובוקבק ללא סינון. עוצמתי, מאוזן ואלגנטי.

דביר, קברנה סובניון, לה פורה בלאנש 129 ש"ח

דביר, פינו נואר 2021

יין ישראלי ייחודי, עשוי מ-100% ענבי פינו נואר, שנבצרו ידנית בכרם 'שְׂדֶה כָּלֵב', ברום 900 מטר. היין התיישן כ-12 חודשים בחביות עץ צרפתיות ולא עבר תהליכי סינון.

דביר, פינו נואר, לה פורה בלאנש 129 ש"ח

דביר, פטי ורדו 2020

עשוי מ 100% ענבי פטי וורדו  שגדלו בכרם היחידני 'שְׂדֶה כָּלֵב', ברום 900 מטר. היין התיישן כ-12 חודשים בחביות עץ צרפתיות ואמריקניות, ובוקבק ללא סינון. עוצמתי, מאוזן ואלגנטי.

דביר, פטי ורדו, לה פורה בלאנש 129 ש"ח

דביר, אסטייט בלנד 2020

ממסך מענבי קברנה סוביניון (44%) ושיראז (35%) מכרם 'שְׂדֶה כָּלֵב', עם השלמה של  מרלו (23%). היין התיישן כ-12 חודשים בחביות עץ צרפתיות ואמריקניות, ולא עבר תהליכי סינון.

דביר, אסטייט בלנד, לה פורה בלאנש 129 ש"ח

לאתר יקב לה פורה בלאנש לחצו <<כאן>>

"יקב היוצר" משיק לקראת חגי תשרי – ביצירים חדשים – יינות בציר 2022

יקב היוצר הינו יקב ותיק מהגדולים בישראל שנוצר משיתוף פעולה בין משפחת שור, משפחת הייננים הוותיקה בארץ, המייצרת יין החל משנת 1847, לבין פיליפ ליכטנשטיין, יינן צרפתי בעל שם עולמי שעלה לישראל עם החלום לייצר כאן יין איכותי.  טעמו הנגיש של היין ומגוון הזנים קולעים לטווח רחב של קהלים ואוהבי יין רבים משבחים אותו.

"בציר 2022 ביקב היוצר התאפיין ביבול מבורך אחרי חורף שהיה טוב לגפנים ואפשר התעוררות איכותית ואחידה של הענבים" מסביר פיליפ ליכטנשטיין, היינן של יקב היוצר. ההבשלה האחידה של הכרמים אפשרה  לנו לבצור ולקבל יינות באיכות גבוהה יותר".

בימים אלה משיק היקב את יינות בציר 2022 וביניהם : 

וירטואוזו קברנה סוביניון 2022 – יין אדום יבש

מדובר ביין בצבע ארגמני עמוק , בעל ניחוח אופייני של פירות יער כחולים עם רמזים של וניל וטבק. הענבים  מכרם במושב דישון (גליל עליון). "הענבים נבצרו בלילה בתחילת חודש ספטמבר, ולאחר השרייה קרה בת שבוע הותססו בטמפרטורה מבוקרת. היין נשאר עם הקליפות למשך כ 20 ימים, בסיום התסיסה והשפייה היין התיישן למשך 9 חודשים".

וירטואוזו מרלו 2022 –  יין אדום יבש

מדובר ביין בעל צבע אדום בוהק, עם ניחוח של תותים ופטל אדום עם רמזים של תבלינים מתוקים ומוקה. הענבים מגיעים מכרם הנמצא בין רמות נפתלי לקיבוץ יפתח בגליל העליון. הענבים נבצרו בלילה בחודש אוגוסט, ולאחר השרייה קרה בת שבוע, הם הותססו בטמפרטורה מבוקרת, היין נשאר עם הקליפות למשך כ 20 יום, ובסיום התסיסה והשפייה היין התיישן למשך 9 חודשים"
יוצעו במחיר מומלץ לצרכן של כ 45 שח. 

בנוסף, ניתן לרכוש בחנות און ליין של  היקב ממגוון היינות והמארזים לקראת ערב חג, או כמתנה נהדרת למארחים. לדוגמא: מארז חגיגי ליריקה מסדרת הזנים הים תיכונית של היקב , מארז זוגי צבעוני וחגיגי עם יינות הסדרה ליריקה סירה וליריקה-GSM. יוצע במחיר ₪229.00.

לאתר יקב "היוצר" לחצו <<כאן>>

יקבי כרמל ו-ROY CHOCOLATE מציגים מבחר מארזי שוקולד ויין לחג

יקבי כרמל ומותג שוקולד הפרימיום המוביל – ROY CHOCOLATE מציגים לקראת ראש השנה סדרת מארזי שוקולד ויין מעוצבים, בטווח מחירים רחב, תוך שילוב של אנשים עם צרכים מיוחדים. המארזים משלבים את היינות הפופולאריים ביותר של יקבי כרמל לצד קולקציית שוקולדים אשר מחמיאים במיוחד לטעמי היין שבכל מארז. מארז הדגל של שיתוף הפעולה נקרא JOY ומכיל מבחר שוקולדים, יין Moonlight sparkling blush  של יקבי כרמל וחטיף שוקולד חדש – WINE BAR: מיני חטיף שוקולד מריר במילוי קרם גנאש ורדרד של שוקולד ויין Moonlight sparkling blush של  יקבי כרמל.

חטיף היין מגיע כחלק ממארז JOY  לראש השנה עם יין Moonlight sparkling blush :

מארז נחושת מעוצב הכולל חטיף WINE BAR שוקולד מריר משובח במילוי קרם בשילוב יין Moonlight sparkling blush לצד בקבוק  Moonlight sparkling blush של יקבי כרמל ושוקולדים במילויים מפתים:

9 פרלינים במילוי קרם אגוזים – שוקולד חלב משובח במילוי נוגט אגוזי לוז ובציפוי שבבי אגוזים

9 פרלינים במילוי אספרסו – שוקולד מריר משובח במילוי קרם אספרסו בתוספת פולי קקאו גרוסים שוקולד חלב ענק על מקל – עם ברכת חג שמח

מחיר המארז 215 ₪

מבחר מארזי יין ושוקולד בוטיק לראש השנה 2023 (צילום אורי גרון)

עוד מגוון מארזי חג בשילוב מגוון יינות לבחירה מבית יקבי כרמל.

מחירים: 149-725 ₪
כלל המארזים נארזים ונעשים תוך שילוב שוטף של אנשים עם צרכים מיוחדים.
משלוחים לרחבי הארץ, משלוחי אקספרס לאזור המרכז.
המארזים כשרים בהשגחת הרבנות פתח תקווה זמין לרכישה עד גמר המלאי.

ניתן להשיג באתר של ROY CHOCOLATE

יקב רקנאטי מארז יינות ודבש לכבוד החג

סדרת יונתן של יקב רקנאטי היא הצוהר לעולם היין האיכותי של יקב רקנאטי ומהווה שילוב אופטימלי של אזורי גידול נבחרים ועשיית יין רגישה, אלגנטית ומוקפדת.  היינות מיוצרים במיכלי נירוסטה מבוקרי טמפרטורה על מנת לשמר רעננות ולבטא ארומות פרי טהורות. במארז בקבוק של יונתן לבן מהזנים קולומבר וסוביניון בלאן. ומהכרמים גליל, רמת הגולן ובקעת ערד. טעמי היין עם מאפיינים עדינים ורעננים של פרחים לבנים, תפוח ירוק ופירות טרופיים. הבקבוק הנוסף במארז, יונתן אדום מהזנים סירה, פטיט סירה וקברנה סוביניון. ומהכרמים גליל, רמת הגולן ושפלת יהודה. טעמים של יין אלגנטי המביא לידי ביטוי מאפייני פרי טרי ורענן של שזיף ודובדבן עם נגיעת סיגליות ועשבי תיבול.

יקב רקנאטי עם מארז יונתנים+דבש (צילום איל קרן)

מחיר מומלץ לצרכן למארז: 95 ₪
לאתר יקב רקנאטי לחצו <<כאן>>

מאפיית "ילדודס", המאפייה החינוכית היחידה בישראל, במארזים חגיגיים לקראת חגי תשרי

"ילדודס", המאפייה החינוכית היחידה בישראל, הנמצאת בבית הילדים נווה חנה שבקריית גת, היא מאפייה בה עובדים גם הילדים המתגוררים במקום, ורוכשים בה מיומנויות אישיות להמשך דרכם.

המאפייה מציעה מבחר רחב של מאפים הנאפים ונמכרים במקום, לצד משלוחים לרוב חלקי הארץ. בכך ניתן ליהנות לא רק ממוצר טרי ואיכותי, אלא גם מהיכולת לתת לחברה, כאשר הקנייה מממנת מיזם חברתי חשוב כמו "ילדודס" שעוזר למאות ילדים למצוא את מקומם ודרכם בחברה הישראלית.

לרגל חגי תשרי המתקרבים יצרו המבוגרים והילדים העובדים במאפייה החינוכית מארזים חגיגיים הכוללים מאפים תוצרת המקום לצד יינות, דבש ומוצרי שוקולד.  הקנייה של המארזים כמו של כל המוצרים במקום היא תרומה לבית נווה חנה ובעצם לחברה כולה.

את המארזים, שנקראו על שמם של הילדים המתגוררים בבית הילדים, ניתן לרכוש במאפיית ילדודס, רחוב מבוא חרמון 20 קריית גת, בטלפון 072-3953011 או באתר.

ראש השנה 2023: מארזי חג של מאפיית ילדודס (צילום יח"צ)

'מקס ברנר' משיקה את קולקציית המתנות החגיגית לרגל ראש השנה ותקופת החגים

לכבוד ראש השנה והחגים, רשת 'מקס ברנר' משיקה את קולקציית מארזי המתנה החגיגיים לשנת 2023, בשילוב מוצרים ייחודיים, לחוויית שוקולד אולטימטיבית, המיועדים לילדים ולמבוגרים כאחד, כמתנה בלתי נשכחת לראש השנה.

המארזים המיוחדים לחג מכילים את מוצרי השוקולד האהובים של 'מקס ברנר' המיוצרים במפעל השוקולד של הרשת, העשויים מפולי קקאו מובחרים ומחומרי הגלם הטובים ביותר. בין מגוון המארזים לחג ניתן למצוא מארזים המשלבים פרלינים בעבודת יד, ליקרים המבוססים על שוקולד מריר ומבחר של יינות בוטיק.
לכבוד החג, הרשת משיקה מארז מיוחד ULTIMATE HOLIDAY, המכיל פרלינים בעבודת יד, פקאן סיני עטוף בנוגט ובאבקת קקאו, כדורי דגנים עטופים בשוקולד חלב, נוגט ואבקת קקאו , כדורי דגנים עטופים בשוקולד לבן, נוגט, וקוקוס קלוי, קוביות שוקולד חלב ממולאות בנוגט ובשברי פקאן סיני וטיפות שוקולד חלב ממולאות בקרם אגוזים לבן.

טווח המחירים של קולקציית המתנות החגיגית לכבוד החגים של 'מקס ברנר': 68-499 ₪
כל מוצרי השוקולד כשרים בהשגחת בד"צ איגוד רבנים והרבנות הראשית בית שמש

את קולקציית המארזים החדשה ניתן לרכוש בסניפי הרשת והחנויות ובאתר הרשת.

קולקציית ראש השנה 2023 של מקס ברנר (צילום דני גולן)

יקב 'טורא' עם מגוון מארזי חג

טורא הוא יקב-אחוזה משפחתי (Estate Winery) ואחד מיקבי הבוטיק המוקפדים ביותר בארץ. היקב הוקם בישוב רחלים על ידי ורד וארז בן סעדון בשנת 2003. כרמי היקב נטועים בישוב ברכה שבשומרון בגובה 850 מטר מעל פני הים, המאפשר אקלים אופטימלי לגידול ענבי יין משובחים. המבחר  של יינות היקב מיוצר באהבה, התמדה וסבלנות. הם בעלי גוף מלא, עושר פירותי, ויוצאים לשוק לאחר התיישנות ממושכת במרתפי היקב.

ליקב מגוון מארזים חגיגיים המשלבים את יינות היקב ומוצרי אוכל איכותיים ממגוון יצרנים מקומיים.

את המארזים ניתן לרכוש באתר היקב.

ראש השנה 2023: מארז יקב טורא (צילום יקב טורא)

מבשלת שקמה משיקה את 'המשתה' – בירה עם שמרים מתקופת בית המקדש הראשון!

'שקמה' משיקה מהדורה מוגבלת של בירה המיוצרת משמרי מורשת שנמצאו בחפירות בכלי חרס עתיקים בארץ ישראל מלפני למעלה מ3,000- שנה! הבירה היא משקה עתיק במיוחד, אך האם ידעתם עד כמה? עדויות קדומות לתעשייה נרחבת של הבירה התגלו עוד במצרים העתיקה, ועם הזמן הגיעו גם לארץ ישראל. בחפירות ארכיאולוגיות באזור חבל לכיש, נמצאו כלי חרס אשר שימשו לייצור בירה, מהם נלקחו דגימות למעבדה. שם הצליחו החוקרים פרופסור רונן חזן ופרופסור מיכאל קלוטשטייין מהאוניברסיטה העברית, לבודד ולאפיין תאי שמרים המסוגלים לייצר בירה, וגילו כי מקורם בשמרים ששרדו אלפי שנים. בתהליך ההפקה בודדו את השמרים מכלי החרס העתיקים, צאצאי אלה אשר שימשו בעת העתיקה להכנת הבירה, והפכו אותם לבירה בת ימינו, המגישה את טעמי העבר במלוא הדרם.

הברומייסטרים (בשלני הבירה) של מבשלת הבירה הישראלית 'שקמה' קיבלו את אותם השמרים, שזכו לכינוי "שמרי מורשת", הרבו אותם במעבדה, התסיסו יחד עם שאר רכיבי הבירה, ויצרו את בירת 'המשתה' שמגיעה עתה למדפים בישראל. למעשה, החוקרים גילו ששמרי הבירה ששרדו מתוארכים ללפני למעלה מ3,000- שנה, תקופת בית המקדש הראשון וימי דוד ושלמה המלך!

המהדורה המיוחדת והנדירה, בהשגחה המהודרת של הרב לנדא והרב רוזנבלט שליט"א, הופקה בשיתוף פעולה בין האוניברסיטה העברית, רשות העתיקות, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת תל אביב וחברת השמרים Yeast s'Primer.

הבירה עצמה היא בסגנון אייל בלגי שמכילה שילוב של הרכב סוגי לתת, ביניהם לתת השעורה הישראלי הייחודי למבשלת שקמה, וכן זני כשות קלאסיים שלא מאפילים על הטעם והארומה הנוצרים משמרי המורשת. טעמה של הבירה קרמלי, עם מרירות קלה וגוף מלא, ומכילה 4.7% אלכוהול. מדובר בבירה יוצאת דופן, שיוצרה במהדורה מוגבלת ותהיה זמינה ככל הנראה לזמן קצר עד גמר המלאי.

אלעד חורש, מנהל קטגוריית הבירה בחברת CBC בעלי 'שקמה', אומר: "גאווה גדולה עבורנו במבשלת שקמה לקחת חלק בפיתוח הבירה ההיסטורית, ולהביא לאוהבי הבירה טעמים מלפני 3000 שנה. אחרי שפיתחנו זן שעורה מקומי ייחודי, הברומייסטרים שלנו צלחו גם את האתגר הזה".

לרשימת חנויות ומקומות בילוי בהן ניתן לרכוש את הבירה לחצו <<כאן>>

המשתה' – בירה עם שמרים מתקופת בית המקדש הראשון! (צילום יח"צ)

בירה אלכסנדר משיקה: 'אלכסנדר fest' בירת לאגר איכותית בסגנון Festbier

בירה אלכסנדר, ממבשלות הקראפט הראשונות בישראל, משיקה את  'אלכסנדר fest', בירת לאגר קראפט כחול-לבן, בסגנון Festbier גרמני קלאסי המוכר בעיקר מפסטיבל הבירה הגדול בעולם – אוקטוברפסט.

מדובר בבירה אלגנטית עם מתיקות עדינה ומרירות מאוזנת. צבעה זהוב עם ראש לבן וסמיך, שתספק לחובבי הפסטיבל פלאשבק נוסטלגי ומענג.

הבירה לא מסוננת ולא מפוסטרת ולכן עשירה יותר בטעם וריח ומכילה משקע עדין של שמרים על קרקעית הבקבוק, כך שהבירה ממשיכה "לחיות" בבקבוק ונשארת טרייה ועשירה עד לשתייתה.

בימים אלו, , מושקת הבירה למגוון נקודות מכירה נבחרות.

ניתן להשיג באתר האונליין וחנות מרכז המבקרים של המבשלה, ובחנויות יין.

אלכסנדר לאגר בסגנון Festbier (צילום רונן מנגן)

קרומבאכר, בירת הפרמיום המובילה בגרמניה, משיקה עיצוב חדש ואלגנטי לבירת הדגל פילס

קרומבאכר, הבירה הנמכרת ביותר בגרמניה (ע"פ דוח IWSR, גרמניה, 2022), הנחשבת למבשלת הבירה הפרטית הגדולה ביותר בגרמניה עם למעלה מ-200 שנות ניסיון, יוצאת במהלך שינוי מראה התוויות והאריזות ומשיקה מיתוג ועיצוב חדש לבירה הדגל של המבמשלה, קרומבאכר פילס.

מותג הבירה, אשר מאמין בחידוש ושאיפה למצוינות כערך מרכזי, יצא במהלך ריענון וחידוש נראות מארזי בירת פילס. המיתוג החדש והאלגנטי, אשר מושק כחלק ממהלך גלובאלי, מושך את העין ומחדד את ערכי המותג עם אריזה לבנה במראה נקי, אשר עליה מופיע באופן בולט במיוחד הלוגו ושם המוצר בצורה פרמיומית ורעננה.

קרומבאכר פילס היא בירת לאגר בסגנון פילזנר גרמנית, בצבע זהוב בוהק, המיוצרת ממי מעיינות טבעיים. לבירה ארומות פירותיות ופרחוניות עם רעננות טבעית וטעמי מאלט חלקים וקריספיים, עם אפטר טייסט ארוך ומעט מרירות מאוזנת.

להשיג ברשתות השיווק ובחנויות המשקאות הנבחרות.

קרומבאכר פילס בעיצוב חדש (צילום איל קרן)

>> קראו גם: ארוחות ראש השנה 2023: המעדניות השוות והכשרות שיעשו לכם את החג הכי טעים שיש

לא רוצים לפספס מה חדש באוכל הכשר? עקבו אחרינו באינסטגרם.
רוצים לקבל עידכון על ארוחות ואירועי דתילישס ? << לחצו כאן >>
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Like
Close
דתילישס © כל הזכויות שמורות
Close