לראשונה: כשרות שמיטה מהדרין למוצרי קנאביס רפואי

לראשונה בתחום הקנאביס, חברת 'שיח' קיבלה כשרות שמיטה על מוצרי קנאביס רפואי שהיא מגדלת. הכשרות נחשפה בדיווח החברה לבורסה תוך הערכה כי המהלך ישפיע על הכנסות החברה.

40 טון קנאביס רפואי בשנה

שוק הקנאביס הרפואי בישראל, נחשב לאחד השווקים הגדולים והחדשניים בעולם, ומגלגל מעל 800 מיליון ₪ בשנה. לפי נתוני משרד הבריאות בישראל קיימים קרוב ל-110,000 רישיונות פעילים, שצורכים כ-40 טון קנאביס רפואי בשנה.

אישור הכשרות של הרב אפרתי למוצרי הקנאביס הרפואי של חברת שיח, נחשף לראשונה בדיווח של החברה לבורסה על המהלך התקדימי.

בהודעת החברה נכתב כי האישור התקדימי והבלעדי ניתן בעקבות היערכות מוקדמת והתאמות שערכה החברה עוד מחודש אלול תשפ"א, במתקני הגידול ובתהליכי הגידול תוך ליווי של נציגי גוף הכשרות של הרב אפרתי.

קנאביס שמיטה לחומרה (צילום שיח מדיקל גרופ)

מנגישים את הקנאביס לשומרי המצוות

לפי הערכות החברה, קבלת אישור השמיטה למהדרין של הרב אפרתי, ינגיש את מוצרי החברה שגדלו בשנת השמיטה גם לציבור שומרי התורה והמצוות. האישור יסייע לחברה להתרחב בקרב חולים בעלי רישיון לשימוש בקנאביס רפואי מהציבור הדתי והחרדי. בהתאם לכך, מעריכים בחברה כי ההקפדה על תהליך הגידול בהתאם להלכות השמיטה, תשפיע בצורה חיובית על התוצאות הכספיות של החברה בשנים הקרובות.

רישיון רפואי + תעודת כשרות (צילום שיח מדיקל גרופ)

ענף חקלאי חדש

לדברי שי אברהם שריד מבעלי חברת 'שיח מדיקל': "ענף הקנאביס הרפואי הינו ענף חקלאי חדש יחסית בישראל שהתקדם מאוד בשנים האחרונות. כבר בשנת השמיטה הקודמת, חממות הגידול שלנו פעלו בהתאם לכללי ההלכה, וכעת גם זכינו לקבל את אישור הכשרות של הרב אפרתי.
השימוש במוצרי קנאביס במצבים רפואיים שונים, הפך להליך טיפולי מקובל ומקצועי בשנים האחרונות. כעת גם מטופלים שומרי כשרות המקפידים על שמיטה כהלכתה, יוכלו לצרוך מוצרי קנאביס רפואי ללא חשש שביעית".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Like
Close
דתילישס © כל הזכויות שמורות
Close