מהפכת הכשרות באיחוד האמירויות ממשיכה: חלב ישראל בייצור מקומי

בשורה לצרכני האוכל הכשר באיחוד האמירויות: בימים האחרונים יצא לשיווק מקומי, חלב ישראל כשר למהדרין, בכשרות המהודרת של הרב לוי דוכמן, רב איחוד האמירויות.

הרב דוכמן פועל בשנים האחרונות ללא לאות להקמת תשתית יהודית למהדרין בכל תחומי החיים, החל ממקווה טהרה מפואר, גן ילדים למקומיים ואנשי עסקים שמגיעים לתקופות ארוכות, בית כנסת ופעילות קהילתית עניפה, מערך כשרות מיוחד לפיקוח על מסעדות, בתי מלון ויצרני מזון, חברא קדישא לקבורה יהודית ועוד, והכל בשיתוף פעולה הדוק עם הרשויות.

החלב הכשר הראשון מסוגו במדינה הערבית, מופק במחלבה טכנולוגית בדובאי, המתהדרת במתקנים שתוכננו ונבנו במיוחד לייצור מוצרי חלב בסטנדרט גבוה, המופקים אך ורק מפרות מזן ג'רזי.

התהליכים הנוספים כגון פסטור, הומוגניזציה ואריזה נעשים באמצעות מכונות מיוחדות בטכנולוגיה מתקדמת, דבר המבטיח שהמוצרים יהיו טריים, היגייניים ועומדים בתקנים המחמירים ביותר בעולם.

לא סתם 'חומרא': באיחוד האמירויות מייצרים שוקולדים מחלב גמלים

הרב שמעון פרנקל, יו"ר ועד הכשרות של הרב דוכמן, מציין כי נושא כשרות החלב באיחוד האמירויות שונה מברוב המקומות בעולם.

"באיחוד האמירויות ישנה בעיה מיוחדת במוצרי חלב, שלא מצויה כמעט בעולם המערבי, בעוד ברוב מדינות העולם מופק רוב החלב מפרות, בגלל המחיר הזול וסיבות אחרות, באיחוד האמירויות המצב שונה וניתן למצוא בקלות שוקולדים המיוצרים מחלב גמלים, למשל", מסביר הרב פרנקל.

הוא מדגיש: "חלב ישראל באיחוד האמירויות זה מעיקר הדין, לא 'חומרא' שאפשר להקל בה. כאן, ייתכן שהחלופה של חלב ישראל תהיה חלב לא כשר".

מערך הכשרות של הרב דוכמן, המוכר על ידי הרשויות ומוסמך לפקח על תהליכי הייצור של האוכל הכשר, מתפתח במהירות (ובקצב מעריכי) בעקבות הדרישה שמגיעה מהשטח עם צמיחתה המהירה של התיירות במדינה שהגיעה רק בשנים האחרונות לעשרות אלפי תיירים יהודים המקפידים על קלה כחמורה.

"צוות של שבעה משגיחי כשרות מפקחים על יצרני המזון לאורך כל שעות היממה, תחת הקריטריונים ההלכתיים המחמירים ביותר, על מנת לספק מענה ראוי לציבור היראים לדבר ה'". נמסר

החלב הכשר למהדרין יהיה זמין לנוחות הציבור במספר חנויות בדובאי ובבית חב"ד. השיווק הסיטונאי למלונות, מסעדות וקבוצות גדולות יתבצע ישירות מול המחלבה.

הרב לוי דוכמן אמר: "אספקת מזון כשר לעשרות אלפי התיירים ואנשי העסקים היהודיים הבאים להתארח באיחוד האמירויות, היא אחת המטרות העיקריות בפעילותנו".

"אנו עובדים בשיתוף פעולה קרוב והדוק עם הרשויות ועמלים מסביב לשעון על מנת לאפשר ליהודים מרחבי העולם לקבל את כל שירותי הדת ברמה הגבוהה ביותר, בהתאם לסטנדרטים להם רגילים בריכוזים היהודיים הגדולים בישראל ובארצות הברית".

קראו גם:
חלב זו רק ההתחלה: משבר אספקת המזון שמאיים על בריטניה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Like
Close
דתילישס © כל הזכויות שמורות
Close