מבצע דוגו 2022 – פוד טראק הפלאפל שהגיעה לביתו של דוד לייטנר בהפתעה

אחרי שנים של מסורת אכילת הפלאפל ב 18 לינואר, במסגרת 'מבצע דוגו', שיזם ניצול השואה דוד לייטנר, השנה, עקב מגבלה בריאותית, נאלץ דוד להישאר בבית. אך יוזמה מרגשת של גל כוהנר, הבעלים של הפוד טראק 'פלאפל בריבוע', לא הותירה עין אחת יבשה. כאשר עגלת הפלאפל הריחנית של גל הגיעה לביתו של לייטנר בהפתעה ושם הוכנה לנו מנת פלאפל עסיסית, אותה אכל לייטנר יחד עם בני משפחתו, בסימן אותו חקק שנים במסגרת המבצע: "עם ישראל חי".

גל כוהנר מפתיע את דוד לייטנר. #מבצע_דוגו_2022 (צילום באדיבות המשפחה)


חלומות על לחמניות שגדלות על העצים

מבצע 'דוגו' אותו מיזם שהגה שורד השואה דוד לייטנר לסמל את הניצחון הגדול על הנאצים, חל ביום צעדת המוות בתאריך ה 18 לינואר. בקור מקפיא ובתת תנאים השתרך דוד לצד עשרות אלפי יהודים מוכי גורל, בקור עז ובתנאים לא תנאים. "ברגעים הקשים ביותר, כשנעצמו לי העיניים ובקושי יכלתי לצעוד עוד מספר צעדים", משחזר דוד לייטנר. "נזכרתי בסיפורים של אמא שלי, על לחמניות עגולות 'בינקלעך" שגדלות על העצים בארץ ישראל. הדמיון העז של אותו סיפור, הוא שהחזיק אותי ברגעים הקשים הללו".

#מבצע_דוגו

כעבור שנים, אחרי שהגעתי לארץ ישראל, בשיטוט אקראי בשוק מחנה יהודה, ראיתי כדורי פלאפל לראשונה בחיי. כדורים עגולים שהזכירו לי את הסיפור של אמא שבזכותו שרדתי. ואז החלטתי, לציין את יום הצעדה הנוראי, כיום שמח ומלא חיים בו אוכל ככל יכולתי פלאפל לשמוח על הניצחון שזכיתי. כעבור מספר שנים, היוזמה האישית של לייטנר, תפסה תאוצה ובמקומות רבים בעולם מציינים את יום ה – 18 בינואר, באכילת מנת פלאפל כסמל הניצחון על הנאצים ימ"ש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Close
© כל הזכויות שמורות דתילישס 2021
Close
שינוי גודל גופן
הפעלת ניגודיות