הכלה מאיסטנבול OUT: נבחר שם חדש לקינוח הפופולארי ביותר בקפה קדוש

קרן שמש של קרן קדוש (צילום רון ירקוני יחסי ציבור)

כשהרשת געשה וחיפשה שם חדש

לאחר ששברו את הרשת, קרן ואיציק קדוש מקפה קדוש בירושלים. מכריזים על השם החדש שנבחר לקינוח אהוב: "קרן שמש" שם המסמל תקווה ואור.

"הכלה מאיסטנבול" הוא הקינוח האהוב והנמכר ביותר בקפה קדוש מירושלים. להבדיל ממרבית הקינוחים המשתנים חדשות לבקרים, את הקינוח הנ"ל מכינים בקונדיטוריה מדי יום מכיוון שאנשים מגיעים מכל חלקי הארץ במיוחד בשבילו, אך בעקבות האמירות האנטי-ישראליות של נשיא טורקיה, ארדואן, שאמר כי חמאס "הוא לא ארגון טרור אלא ארגון שחרור שנאבק על אדמתו" ובגלל שלט שצולם בכניסה לאחת החנויות באיסטנבול ועליו נכתב "אין כניסה ליהודים" הוחלט בבית הקפה הירושלמי להסיר את שמו מידית, ובשבועיים וחצי האחרונים, לא הופיע שמו של הקינוח בחזית הוויטרינה, ובפתק הצמוד לקינוח נכתב ללקוחות: "מחפשים שם חדש לקינוח", בתוספת איקס גדול על השם "הכלה מאיסטנבול".

הכלה מאיסטנבול OUT (צילום רון ירקוני יחסי ציבור)

גולה גולה איסטנבול גלין

במהלך התקופה הנ"ל הוצעו אלפי שמות מצד הלקוחות ומצד העוקבים ברשתות, כאשר מרבית השמות הוצעו בהקשר של המלחמה. מתוך כל השמות, נבחר השם "קרן שמש".
שף קונדיטור קרן קדוש, בעלי קפה קדוש: "נסעתי ברכב עם בני, אראל וברקע התנגן השיר "קרן שמש", אראל הציע את השם לקינוח ואני חשבתי שזה שם מושלם הן בשל כך שאנו מצפים ומתפללים לקרן שמש שתשיב את 239 החטופים והן בשל מילות השיר "אל תבכי קרן שמש" שמבטאות את הרצון שלנו לשדר תקווה, גם בתקופה קשה ומורכבת זו, אז "גולה גולה איסטנבול גלין" (ביי ביי הכלה מאיסטנבול בשפה הטורקית) ביחד ננצח."

קרן ואיציק קדוש (צילום ארקדי רסקין)

לא רוצים לפספס מה חדש באוכל הכשר? עקבו אחרינו באינסטגרם.
רוצים לקבל עידכון על ארוחות ואירועי דתילישס ? << לחצו כאן >>

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Like
Close
דתילישס © כל הזכויות שמורות
Close