בלינה | The Belina בבית חנן – המקום שאתם חייבים להכיר

מסעדות ומקומות אוכל רבים פורחים לאחרונה כפטריות אחר הגשם, רבים מהם נהדרים ומומלצים ומספקים חוויה נהדרת. אבל יש את המקומות הללו, שמספקים דבר מה נוסף, הדבר החמקמק הזה, שנקרא אופי. חמקמק כי הוא לא נובע מדבר אחד שיש בו או שאין בו. אלא מסט תכונות ייחודי שבלתי ניתן להכניס אותו לצ׳ק ליסט. לא סתם עוד מקום גנרי שדומה למקומות רבים אחרים, אלא מקום שאין בלתו ואין דומה לו. מקום עם סיפור מיוחד, עיצוב אחר, אוכל שונה וחוויה אחרת.

החצר של נטע-לי – בלינה (צילום שירן כהן)

סבתא בישלה סיפור

כזה בדיוק הוא בלינה, המקום שהקימה נטע-לי בצלמה ובדמותה של סבתה – ניחשתם נכון, בלינה. על הסיפור המשפחתי המלא, שיותר אתכם פעורי פה תוכלו לשמוע במהלך החוויה, ולא אאריך בו עוד.

חצר קסומה, יין, אוכל טוב ואווירה (צילום דתילישס)

לעצב חלום למציאות

המקום שוכן בחצר פסטורלית קסומה וטובלת ירק במושב בית חנן במרכז הארץ, שכיית חמדה של ממש, שאף היא עוצבה בדיוק לפי חלומותיה רבי השנים של נטע-לי, בצורה שתתן לכם לרגע אשליה שהזדמנתם בכלל לאיזה חבל ארץ בדרום צרפת.

מנות פשוטות ונדירות בטעמן (צילום שירן כהן)

חומרי גלם שכונתיים

היינות המיוחדים שמלווים את הארוחה, יתרמו אף הם לתחושה. גם חומרי הגלם לארוחה אינם מסניף ״הסופר״ הסמוך. מרבית הפרי והירק הם מהפרדסים הסמוכים, וגם הגבינות, שמן הזית ויתר המגדנות הם מיצרנים קטנים בוטיקיים ויחודיים, תוך עידוד חקלאים מקומיים.

נטע-לי מגשימה חלום (צילום שירן כהן)

לא פשוט להיות פשוט

הריבות והמרקחות כדוגמא הן כמובן מעשה ידיה של נטע-לי בהתאם לפירות העונה. מיץ התפוזים המוגש נסחט מתפוזי ולנסיה טריים הנקטפים מהפרדס המשפחתי בסמוך לארוחה, וכך גם כל היתר.

האוכל עצמו מיוחד באופן שונה ומיוחד. כן כן. מצד אחד – לא תמצאו פה מנות מתחכמות. מצד שני המנות ״הפשוטות״ שתאכלו פה, אינן דומות בפשטותן לאף מנה שכבר אכלתם קודם.

ביס שזוכרים לנצח (צילום שירן כהן)

תפריט יומי מתחדש

המנות, המוגשות למרכז השולחן, באופן בו כולם נהנים לטעום מהכל, מתעדכנות בהתאם למצאי היומי מהפרדסים ומהספקים וכוללות מאפים מלוחים, מאפים מתוקים, גבינות מיוחדות, סלטים שלא טעמתם, ריבות ביתיות, שילובי חביתות מיוחדות ושונות ועוד.

בארוחות הקרובות לשעת הצהריים מוגשות גם מנות פסטה מגוונות ונאות. הקינוח מבוסס על גלידה פירותית ביתית שאתם כבר יודעים, נעשית באהבה גדולה על-ידי נטע-לי.

גלידה ביתית ושמן זית מהמשק של השכנים (צילום שירן כהן)

The belina | בלינה – ארוחות פרטיות כשרות תפריט בהפתעה. סיפור קסום לחוויה אינטימית 2-20 אנשים. בהזמנת מקומות מראש.

ולסיום, זו ההזדמנות לומר לכם שאם אתם עדיין לא עוקבים אחרינו באינסטגרם, כדאי לכם לבוא לשם. ולמה זו ההזדמנות? כי שם, בשל האופי המיידי של הפלטפורמה, סיפרנו על המקום הזה כבר לפני כחודשיים. פה ובקהילת 'דתילישס' בפייסבוק, אמנם הסקירה יותר מפורטת, בשל האופי השונה של הפלטפורמות – אך שם, היא מיידית.

להצטרפות לאינסטגרם של דתילישס <<לחצו כאן>>

איפה: belina | בלינה
כתובת: בית חנן
כשרות: רבנות מקומית
טלפון: 054-4446486

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Close
© כל הזכויות שמורות דתילישס 2021
Close
שינוי גודל גופן
הפעלת ניגודיות