איך לא היינו פה עד היום? היקב שגילינו בשומרון והפתיע אותנו

פעם היה מיתוס כי באחד משיפולי הר המוֹן בּלָאן יש קשקוש גרפיטי עם הכיתוב: "סנוב, באילת כבר היית?" המשפט שנאמר להסתלבט על הישראלי המצוי שרודף אחרי נפלאות תבל ושוכח לבקר במקומות היפים של ארצנו הקטנה.

אז כן, באילת כבר היינו וגם במון בלאן, ואת הגרפיטי לא ראינו. אבל המשפט נשאר בזיכרון ובעיקר מסמל ומזכיר לנו את ההזדמנויות הנפלאות שיש בארצנו הקטנה ולפעמים בחוסר תבונה אנחנו מפספסים אותן. וזה הסיפור של חלקת ארץ יפייפיה במרחק נשיקה מהמרכז הפועם והצפוף של הארץ.

יישובים רבים עם אנשים יפים ונופי בראשית קסומים מאכלסים את השטח במועצה האזורית שומרון. חוץ מאריאל שאותה הרבה מאתנו מכירים ואולי אף ביקרנו, יש ממש צמוד אליה מקום שלנו היה נראה רחוק, למרות שבלב היה תמיד קרוב. "רחלים" זה שם המקום. ושם נמצא הלב והנשמה של יקב טורא – Tura Winery שאותו אנחנו כל כך אוהבים, וזו הסיבה שלמרות הנבערות הגענו באותו יום שישי למקום היפיפה הזה ואמרנו גם אנחנו את שכולם אומרים, "איך זה שלא היינו פה עד עכשיו".

אז את החטא הזה תיקנו, ואפילו טיהרנו. ובעיקר, שמחנו ונהנינו.

במרכז הישוב, מעל נוף מטריף נמצא היקב הביתי והנעים של משפחת בן סעדון, ורד וארז, ארז וורד, משפחה של אדמה, שמים ובני אדם. כל תהליך הייצור של היין מתחילתו ועד סופו נעשה ע"י המשפחה. וזו הסיבה שהיקב מוגדר כיקב-אחוזה משפחתי (Estate Winery). כי כדי לזכות בהגדרה "יקב אחוזה", היקב צריך להיות הבעלים של הכרם, ועל היין להיות מיוצר אך ורק בשטח היקב משלב התסיסה, היישון והביקבוק.

ורד וארז בן סעדון מחוברים מאד לארץ ולקרקע. אנשים של חזון עם אהבה גדולה לפרטים הקטנים. חצי שנה לאחר שנישאו הם לקחו את כל החסכונות שלהם והשקיעו בישוב עשרים דונמים של כרם. בהתחלה מכרו את הענבים ליקבים אחרים, אך ברגע שנכנסו שיקולים פוליטיים, נתקלו אותם יקבים בבעיות מצד לקוחות בשוק האירופאי. בני הזוג החליטו לעבור קורס ייננים ולייצר את היין בעצמם. ההחלטה התבררה כנכונה. יקב טורא הפך להצלחה מסחררת. במבחני טעימה עיוורת, שבהם פוליטיקה לא משחקת תפקיד, הצליחו היינות של יקב טורא לקטוף פרסים ושבחים, והמקום הפך לאתר עלייה לרגל של חובבי יין מהארץ והעולם.

בימים אלו מתרוקנים ממדפי החנויות הבקבוקים מבציר 2015 כדי לפנות מקום לבקבוקים "החדשים" מבציר 2016. עוד בימים אלו, מדליה נוספת תנסה למצוא מקום על קיר המדליות, כשהמרלו, מאונטיין הייטס, מבציר 2016 קיבל מדליה זהב בתחרות אשכול הזהב.

באותו שישי קסום ויפה, טעמנו ממגוון התוצרת של היקב, כמו גם משמן הזית המושלם שהם עושים, כאשר כל התהליך מופק על ידם, מגידולי הזיתים מסיקתם, והפקת השמן. ביינות הנהדרים השתדלנו שלא לפסוח על אף זן: גיוורץ, שרדונה, מרלו, קברנה, פורט. כולם מהבציר האחרון (2015) שכאמור ברגעים אלו מתחסל מהמדפים.

החברים ביקב פתחו לאחרונה את האחוזה הנפלאה שלהם לאירוח ואתם יותר ממוזמנים לחוות את החוויה הנהדרת הזו במסגרת ביקור ביקב, הכולל טעימות יין ופלטת גבינות מובחרות ומפנקות.

כי כשמדובר על אנשים, נוף ויין טוב אנחנו בהחלט ממליצים ❤

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Close
© כל הזכויות שמורות דתילישס 2021
Close
שינוי גודל גופן
הפעלת ניגודיות